Jaké výhody má sádrokarton?

Sádrokartonové příčky mnozí považují za provizorní řešení, paradoxně pro jejich přednosti - rychlou a suchou výstavbu. Obávají se nízké bezpečnosti či nedostatečné zvukové izolace. Opodstatněně? Zeptali jsme se za vás odborníků ze stavební praxe.

Odborníci je doporučují
Sádrokartonové příčky u nás stále narážejí na bariéru předsudků a dlouhou tradici zděných stěn. Odborníci je však doporučují, proto není žádný důvod obávat se. Jsou praktické, bezpečné a dostatečně zvukově izolační.

Výhody
výborné akustické vlastnosti
nízká hmotnost
rychlá výstavba
čistá práce - bez mokrých procesů
flexibilní dispozice
Volnost dispozice
Montované příčky opláštěné sádrokartonem dávají velkou volnost při dispozičním řešení bytů - ve fázi projektování i při případné přestavbě. To u příček z cihly či z pórobetonu často není možné ze statických důvodů.

rockwool izolacja sufit 01

Bezpečnost a ticho
V sendvičové skladbě mezibytových příček se používají izolační materiály s velmi účinným akustickým útlumem, jejich bezpečnost zaručuje celoplošně umístěn ocelový plech.

Výhoda nízké hmotnosti
Sádrokartonová příčka díky své nižší hmotnosti méně zatěžuje konstrukci stropu. Snižuje se tím její prohnutí a eliminuje riziko vzniku trhlin ve stropech i v příčkách, je možné tak snížit i celkovou hmotnost stavby.

Sádrokartonové příčky už i u nás používají investoři stále častěji.

Zdroj: naseinfo.cz

Stavební firma Šobr doporučuje!


Naše stavební firma Šobr hledá zedníka na hlavní pracovní poměr. Jedná se o provádění stavebních prací v okolí Domažlic. V případě zájmu nás kontaktujte na tel: +420 774 202 560.

Naše Stavební firma Šobr působí v oboru stavebnictví již řadu let a během této doby jsme nasbírali řadu zkušeností v tomto oboru. Řadíme se mezi menší stavební firmy a tak společně s kvalitní prací a nižší režií jsou naši zákazníci vždy velice spokojeni. Nabízíme kompletní stavební práce a zednické práce např. rekonstrukce bytových i nebytových prostor, zednické práce různého typu, stavby domu na míru, stavby rodinných domů a další práce z oblasti stavebnictví.

DŮVODY PROČ K NÁM

KVALITA PRÁCE
PROFESIONALITA
SOLIDNÍ JEDNÁNÍ
PORADENSTVÍ
SKVĚLÉ CENY
REFERENCE
INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP
overena ifirmy white150

FIRMA ŠOBR

PETR ŠOBR
Na Milotově 175
Domažlice
344 01

SPOLEHLIVÁ FIRMA
spolehliva firma 2019 250

POMOHLI JSME DĚTEM

Staňkov3