Neztrácejte čas: stavět se dá i v zimě!

Ač je zřejmé, že nejlépe vám stavba půjde od ruky během jara nebo léta, ani v zimě není důvod ztrácet čas.

Zima má z hlediska stavby dvě hlavní nevýhody: nízké teploty a krátký světlý den. Obě nás nutí stáhnout se spíše do interiéru, kde můžeme podmínky snáze upravit. Existují však i venkovní činnosti, do kterých se můžeme během zimy pustit. Ideálně se jedná o takové, při nich používáme co nejméně vody, tedy například o vrtání nebo šroubování.

Stavět můžeme i v zimě
Ideální venkovní prací může být například obkládání dřevem, montování okapů, klempířské práce nebo pokládka střechy. Práce s betonem také není vyloučena - můžeme ho však použít pouze za předpokladu, že je ho dostatečné množství a teplota vzduchu i okolního materiálu se drží několik stupňů nad nulou. Stejně tak je třeba dbát na to, abychon nepoužili zmrzlý písek. Beton při tuhnutí generuje vlastní teplo, navíc ho můžeme míchat z předehřáté vody. I tak bychom ho však neměli používat v mrazu. Ideální betonářskou prací na zimu je proto betonování základových pasů, kde se spotřebovává velké množství betonu naráz. Při teplotách okolo stupně mrazu naopak zapomeňte na obkládání cihlami či kachlíky nebo spárování. Beton nebo lepidlo v tenké vrstvě by zamrzly dříve, než ztuhnou a po oblevě by se během krátké doby vydrolily. Existují přípravky, takzvané plastifikátory, které mění dobu tuhnutí lepidel na cementové bázi. Ty můžeme při nízkých teplotách využít, vždy se však vyplatí poradit se předem s odborníkem, abychom jimi nenapáchali více škody než užitku.

1493983

Pokud se chcete zahřát, můžete se pustit také do zemních prací. Během zimy lze pracovat na základových pasech nebo terénních úpravách okolo domu - obojí za podmínky, že půda není příliš promrzlá.

Uvnitř máte více možností
Mnohem více činností můžeme provozovat uvnitř budovy. Zde záleží hlavně na tom, zda je prostor vytápěný, nebo ne. Pokud si přitopíte, můžete se věnovat v podstatě čemukoliv, ať už se jedná o práci s cementem, sádrou, lepidly, nebo barvami. Při nízké teplotě se opět dostaví problémy se špatným tuhnutím. Sádra nazatuhne a brzy se vydrolí. Zaměřte se proto spíše na "suché" činnosti. Můžete se pustit opět do dřevěných obkladů, hmoždinkování, lištování a podobně.

Zdroj:hobby.blesk.cz

Stavební firma Šobr doporučuje!


Naše stavební firma Šobr hledá zedníka na hlavní pracovní poměr. Jedná se o provádění stavebních prací v okolí Domažlic. V případě zájmu nás kontaktujte na tel: +420 774 202 560.

Naše Stavební firma Šobr působí v oboru stavebnictví již řadu let a během této doby jsme nasbírali řadu zkušeností v tomto oboru. Řadíme se mezi menší stavební firmy a tak společně s kvalitní prací a nižší režií jsou naši zákazníci vždy velice spokojeni. Nabízíme kompletní stavební práce a zednické práce např. rekonstrukce bytových i nebytových prostor, zednické práce různého typu, stavby domu na míru, stavby rodinných domů a další práce z oblasti stavebnictví.

DŮVODY PROČ K NÁM

KVALITA PRÁCE
PROFESIONALITA
SOLIDNÍ JEDNÁNÍ
PORADENSTVÍ
SKVĚLÉ CENY
REFERENCE
INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP
overena ifirmy white150

FIRMA ŠOBR

PETR ŠOBR
Na Milotově 175
Domažlice
344 01

SPOLEHLIVÁ FIRMA
spolehliva firma 2019 250

POMOHLI JSME DĚTEM

Staňkov3